• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

Podczas wyboru wciągnika należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. A mianowicie na:

 

Maksymalny udźwig - podstawowy i najważniejszy parametr. Jest równie istotny w przypadku wciągnika jak i innych dźwignic. Udźwig musi być wystarczająco duży by był w stanie podnosić rzeczy, do których jest przeznaczony.

 

Ponadto warto tutaj zadbać o zapas. Wciągniki rzadko są wyposażone w mechanizmy kontrolujące i blokujące zbyt duży ciężar zaczepiony do maszyny. Natomiast próba podniesienia materiału, który waży zbyt wiele może skończyć się nie tylko awarią wciągnika, ale również stanowić zagrożenie dla pracowników.

 

 

 

 

Wysokość na którą można podnieść towar - jest to drugi, jednak równie ważny element. Jeżeli ten parametr nie będzie wystarczający, to wciągnik stanie się bezużyteczny. Sytuacja wygląda trochę lepiej w przypadku budowli, ponieważ tam można zastosować kilka wciągników. Jednak o wiele sprawniejsze i szybsze jest wykorzystywanie jednego, spełniającego wszystkie wymagania wciągnika.

 

 

 

Jakość i cena - najlepiej, gdyby sprzęt był jak najtańszy i jednocześnie jak najlepszej jakości. Nie zawsze da się te dwa elementy ze sobą połączyć. W takich przypadkach lepiej jest postawić na jakość. Wciągniki lepszej jakości, które można znaleźć na stronie firmy - www.panda.pl/p/1090/wciagniki-linowe-silverline będą się wolniej zużywać, poza tym będą mniej awaryjne. To sprawia, że korzystanie z nich będzie szybsze.

 

 

 

 

Podczas wyboru wciągnika warto zastanowić też się jakiego rodzaju urządzenia potrzebujesz. Dwa główne rodzaje to:

 

  • - wciągniki  elektryczne
  • - i wciągniki  ręczne

 

  

 

W większości przypadków wystarczają urządzenia ręczne, jednak przydatne może okazać się również korzystanie z urządzenia elektrycznego, które steruje się zdalnie i rozszerzonego o dodatkowe funkcje. W takim przypadku warto, zainwestować w stosowny sprzęt.

 

Tagged Under