• Motoryzacja w biznesie
  Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

Agregaty hydrauliczne są urządzeniami, przez które we współczesnym przemyśle zapanowała prawdziwa rewolucja. Dzięki specjalnie opracowanej technologii potrafią wykorzystywać do pracy ciecz pochodzącą zarówno z cieczy, jak i z gazów. Ich zastosowanie jest szerokie, dlatego postanowiliśmy skupić na nich swoją uwagę i po rozmowie z pracownikami, którzy z uprzejmości zgodzili się odpowiedzieć na kilka naszych pytań, stworzyć małe kompendium wiedzy o roli agregatów hydraulicznych w dzisiejszym biznesie.

 

 

Agregat niejedno ma imię

 

Zanim przejdziemy do sedna artykułu przypomnimy, że agregaty hydrauliczne mogą działać w oparciu o energię:

 

 • - elektryczną
 • - lub spalinową.

 

Zdaniem ekspertów z http://brydexb.pl/products,zasilacze_hydrauliczne_-_agregaty zdecydowanie większą popularnością cieszą się jednak te pierwsze. Sposób ich użytkowania jest bowiem wygodniejszy. Niestety, problemem jest wydajność, która w porównaniu do agregatów hydraulicznych spalinowych jest znacznie niższa.

 

 

Wybierając agregat dla swojej firmy powinniśmy określić jego potencjalne przeznaczenie

 

Do pracy w terenie niezbędna będzie inwestycja w agregat spalinowy, który w zależności od modelu i parametrów cechuje się różnym stopniem mobilności. Jego wydajność jest wyższa a ciągła praca przez kilka godzin nie powinna stanowić dla niego większego problemu. Agregaty hydrauliczne elektryczne lepiej sprawdzą się w pracy stacjonarnej, czyli na przykład na hali produkcyjnej.

 

Jak bezpiecznie stosować agregaty hydrauliczne?

 

Urządzenia te przystosowane są do ciągłej pracy mechanicznej - często w trudnych warunkach. Firmy specjalizujące się w produkcji agregatów hydraulicznych dokładają wszelkich starań, aby ich klienci dostawali produkty o najwyższym stopniu bezpieczeństwa względem użytkowania. Mimo wszystko jednak zaleca się, aby agregaty hydrauliczne były na bieżąco:

 

 1. - konserwowane
 2. - i kontrolowane.

 

Brak doświadczenia ze strony pracowników może bowiem skutkować poważną awarią co w tym wypadku jest niedopuszczalne.

 

 

Przed zakupem agregatu warto skonsultować się ze specjalistą, który odpowie na wszelkie stawiane mu pytania

 

Udając się do sklepu trzeba wiedzieć w jaki sposób agregat będzie wykorzystywany. Obecnie spełnia on bardzo istotną funkcję w prawidłowym funkcjonowaniu licznych maszyn, do których zaliczamy między innymi:

 

 • - prasy hydrauliczne - najprostsze konstrukcyjnie urządzenia oparte na technologii hydrauliki

 • - urządzenia dźwigowe - do których zaliczają się również dźwigi osobowe, czyli popularne windy

 • - podnośniki hydrauliczne - stosowane między innymi w warsztatach samochodowych

 • - koparki - w których to agregaty hydrauliczne odpowiadają między innymi za płynny ruch ramienia

 • - a także: wywrotki, koparko-ładowarki, urządzenia górnicze oraz stoczniowe.

  

  

 

W każdym z powyższych przypadków agregat hydrauliczny powinien charakteryzować się innymi parametrami, które warunkują jego wydajność i możliwość wykonywania ciągłej, wielogodzinnej pracy mechanicznej. Oczywiście, im bardziej zaawansowany sprzęt i komponentów w nim zastosowanych, tym wyższa może okazać się jego cena. Jednakże odpowiednio przemyślana inwestycja powinna szybko zwrócić się z nawiązką.

 

Tagged Under