• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

 

 

Monitoring pojazdów jest coraz częściej praktykowany w zarówno mniejszych jak i dużych firmach transportowych. Dzięki nim pracodawca może mieć kontrolę nad tym, jak jeżdżą jego pracownicy. Monitoring działa przez 24 godziny na dobę, zatem pracodawca nie musi się martwić o niedokładność pomiarów. Monitoring polega na zamontowaniu urządzeń GPS w samochodzie i jego obserwacji na urządzeniu z dostępem do Internetu, które odbierają sygnały z samochodu przez satelitę.

 

 

 

Urządzenia GPS zwykle zachowują historię przebytych tras do roku wstecz. Dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia w każdej chwili tego, co się działo przed kilkoma miesiącami. Monitoring pozwala również na kontrolę czasu pracy pracownika (zob. monitoring pojazdów). W ten sposób dokładnie będziemy wiedzieć, ile czasu pracownikowi zajął przejazd danej trasy. Na przykład porównując czas przejazdu do warunków spowodowanych przez pogodę, można sprawdzić, kiedy pracownik powinien przejechać tą samą trasę szybciej. Oczywiście przekraczanie dozwolonej prędkości jest zabronione, wobec tego jeśli zauważymy,że jeden z kierowców prowadzi brawurową jazdę, należy koniecznie z nim o tym porozmawiać.

 

 

Poprzez urządzenia GPS można również umilić pracownikom czas.

 

Urządzenia GPS mogą zawierać różne dodatkowe funkcje, które umilą kierowcom podróż.

 

 

Odtwarzacz muzyki – kierowcy podczas jazdy zwykle lubią posłuchać muzyki i mogą to zrobić przez urządzenie nawigacji GPS. Muzyka sprawia ,że człowiek czuje się radosny oraz ożywiony – jeśli kierowca jest zmęczony to włączenie muzyki jest wskazane. Oczywiście muzyki nie należy słuchać zbyt głośno, aby nie przeszkadzała kierowcy w bezpiecznemu poruszaniu się po drodze.

 

Przeglądarka stron www – dzięki temu podczas postoju kierowca będzie mógł się zrelaksować i przeczytać informacje ze świata.

 

Odtwarzacz filmów – nawet w samochodzie można teraz oglądnąć film. Oczywiście jedynie podczas przerwy. Wyświetlacz jest dobrej jakości, mimo że nie jest to to samo jak oglądnięcie filmu na komputerze czy w telewizji. Jednak można odpocząć i się zrelaksować przy dobrym filmie.

 

Wideonawigacja – w urządzenie jest wbudowana kamera, która zapisuje obrazy z trasy jaką jedziemy i przenosi ją na wyświetlacz urządzenia GPS. Dzięki temu wyraźnie widzimy gdzie mamy jechać a dodatkowo pojawiają się strzałki wskazujące drogę. W ten sposób już naprawdę mamy pewność, że nie zabłądzimy. Jeśli jednak źle skręcimy, nawigacja każe nam zawrócić i wskaże prawidłową trasę.

 

Rozpoznawanie mowy – nawigacja GPS jest w stanie rozpoznać mowę, czyli możemy jej dać polecenie ustne, bez żadnego kilkania na urządzeniu i osiągniemy zamierzony cel. W ten sposób jazda staje się bezpieczniejsza.

 

Traffic message channel – jest to system, który informuje kierowce o znajdujących się w pobliżu korkach. W ten sposób możemy zmienić trasę na taką gdzie nie ma korków i zaoszczędzimy na tym wiele czasu. Nawet jeśli utkniemy w korku to zawsze można skorzystać z innych funkcji nawigacji GPS dla zabicia czasu.

 

Eko – nawigacja – jest to system, dzięki któremu zaoszczędzimy na paliwie. Pomaga on zoptymalizować jazdę tak, aby przejechać jak najwięcej kilometrów za jak najmniejszą ilość paliwa.

 

 

Tagged Under