• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

 

 

 

Myjka ultradźwiękowa jest urządzeniem, które wykorzystuje ultradźwięki. Czym są ultradźwięki?

 

Ultradźwięki to fale dźwiękowe, których częstotliwość jest zbyt wysoka, aby można je było usłyszeć człowiekowi. Jednak niektóre zwierzęta mogą usłyszeć ultradźwięki.

 

Zastosowanie ultradźwięków w motoryzacji

 

a. Ultradźwięki stosowane są w motoryzacji. Przede wszystkim można z powodzeniem wykorzystać je w urządzeniach nazywanych myjkami.

 

b. Zabrudzone elementy maszyn umieszczamy w takiej myjce i pozostawiamy na pewien czas. Możemy dodać odpowiedniego środka czyszczącego, ale czasami wystarcza woda.

 

c. Myjka wykorzystuje zjawisko kawitacji, dzięki czemu elementy mogą być oczyszczone bez zagrożenia związanego z uszkodzeniem któregoś z nich.

 

d. Ma to duże znaczenie dla branży motoryzacyjnej, w której precyzja jest bardzo ważna i najdrobniejsze zadrapanie na podzespole samochodu może powodować powstanie poważnych awarii. Doskonałą myjkę znajdziemy w internecie pod linkiem - myjka ultradźwiękowa.

 

 

 

Jakie zabrudzenia może usuwać myjka ultradźwiękowa

 

Myjka doskonale sprawdza się w przypadku usuwania olejów, smarów, past, wór, opiłków, a także pyłu i smoły.

 

Zalety związane z wykorzystaniem myjki ultradźwiekowej

 

Myjka ultradźwiękowa przede wszystkim pozwala na dokładne i równomierne mycie, odtłuszczanie elementów. Można dostać się do trudno dostępnym miejsc. Technologia mycia za pomocą ultradźwięków nie niszczy powierzchni i jest dużo skuteczniejsza od tradycyjnego mycia.

 

 

Regeneracja turbosprężarkę, a myjka ultradźwiękowa

 

Filip: „Regeneracja turbosprężarki wiąże się najczęściej z koniecznością rozłożenia urządzenia. Maszyna powinna zostać poddana oględzinom, które pozwolą ustalić, czy wszystko pracuje właściwie. Podstawowa różnica między regeneracją, a zakupem nowego urządzenia, polega na tym, że regeneracja wiąże się z wymiana tylko i wyłącznie elementów, które tego potrzebują. Oszczędzamy tym samym sporo pieniędzy. Turbosprężarka jest urządzeniem, w którym zachodzą złożone procesy. Dochodzi także do powstania dużych ciśnień i temperatur. Oleje i zabrudzenia znajdujące się w turbosprężarkach mogą powodować ich uszkodzenie. Dlatego tak ważne jest umycie każdej części dokładnie, ale jednocześnie ostrożnie. Zwykłe mycie może powodować, że powstaną rysy i zadrapania. Myjka ultradźwiękowa w zakładzie mechanicznym to gwarancja, że każdy element nowo montowanej turbosprężarki będzie doskonale czysty i jednocześnie nie ma obawy o jego stan. Zjawisko kawitacji powoduje odrywanie się brudu w wyniku drgania, które przenika przez materiał bez niszczenia powłoki”.

 

 

Wyposażenie myjki ultradźwiękowej

 

Myjka ultradźwiękowa jest zbudowana ze zbiornika myjącego, wykonanego ze stali nierdzewnej, a także z panelu sterującego, systemu przepływu wody, oraz systemu filtracyjnego. System przepływu wody pozwala na usuwanie odpadów ze zbiornika, a także utrzymuje cały sprzęt w czystości. Myjka obowiązkowo powinna być utrzymana w dobrych stanie. Umieszczane wewnątrz elementy powinny być czyszczone wodą lub specjalnymi preparatami myjącymi, pozwalającymi na rozpuszczanie smarów i olejów.

 

 

Tagged Under