• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

 

Wiele szkół stawia na tak zwaną bezstresową naukę jazdy. Podczas szkolenia przyszłego kierowcy, wiele zależy od tego jaką wiedzę posiada instruktor, a także czy umie on przekazać wszystko co istotne przyszłemu kierowcy. Większość osób stresuje się na drodze, szczególnie kiedy sytuacja robi się niebezpieczna, warto podczas szkolenia przetestować swoje umiejętności na przykład podczas awaryjnego hamownia, lub w trakcie poślizgu kontrolowanego. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania na temat kursu na prawo jazdy to wszystkie niezbędne odpowiedzi uzyskany pod adresem - www.naukajazdyrobex.com.pl/faq/.

 

 

Doskonalenie jazdy

 

Bardzo dużo przyszłych kierowców uważa, że podstawowe szkolenie przeprowadzone w czasie kursy wystarczy, aby dobrze czuli się na drodze. Prawda jest jednak inna. Nauka jazdy bardzo często rozpoczyna się właśnie po uzyskaniu odpowiednich uprawień. To wtedy należy szczególnie nastawić się na szlifowanie uzyskanych informacji i poprawianie mankamentów. Dobry kierowca to przede wszystkim osoba, która umie wyprzedzać fakty, a także która doskonale radzi sobie w trudnych warunkach.

 

                   

 

Maciej: „Zdawałem prawo jazdy w czasie wakacji. Pogoda była idealna. Świeciło słońce. Egzamin przeprowadzony został jesienią, ale warunki również mi sprzyjały. Udało mi się zdać, ale wtedy zaczęły się prawdziwe problemy. Pierwsza zima była koszmarem. Uczyłem się jazdy w doskonałych warunkach, dlatego poruszania się samochodem w śniegu, na lodzie, czy podczas zamieci nigdy nie doświadczyłem. Dopiero po kilku latach, a przede wszystkim po kilku zimach poczułem się pewniej również w trudnych warunkach. Polecam każdemu kierowcy przede wszystkim rozsądek w czasie poruszania się w warunkach, których nie znają. Brawura jest przyczyną wielu wypadków, podobnie jak brak wyobraźni oraz niewiedza. Jeżeli nie mamy pewności jak zachowa się samochód na danej nawierzchni, to nie ma sensu ryzykować zdrowia własnego, własnej rodziny, a także osób trzecich”.

 

 

Większość kierowców uważa, że posiadają doskonałe umiejętności, jednak statystyki wypadków to wszystko weryfikują. Czasami lepiej jest okazać trochę pokory i zdecydować się na dodatkowe jazdy szkoleniowe w ośrodku, zamiast ryzykować stłuczkę lub wypadek.

 

 

 

Ubezpieczenie samochodu

 

Młodzi kierowcy nie zdają sobie sprawy jak łatwo na drodze o wypadek lub stłuczkę.

 

 

1) Wystarczy chwila zawahania, zagapienie się i nieszczęście gotowe. A każde takie zdarzenie może wiązać się z dosyć dużymi kosztami związanymi z naprawą szkody.

2) Nawet jeżeli wina nie leży po naszej stronie, to w statystykach zostaje odnotowane, że jesteśmy uczestnikiem wypadku, a to wpływa na wysokość naszego ubezpieczenia. Bezwypadkowi kierowcy są premiowani, tak samo jak osoby mające długi czas prawo jazdy. To nie przypadek.

3) Im dłużej jeździmy, tym większego nabywamy wyczucia, lepiej reagujemy na pewne sytuacje, a także, najzwyczajniej w świecie, staramy się unikać sytuacji niebezpiecznych. Czasami nie warto wyprzedzać pojazd jeżeli za chwilę i tak planujemy zjechać z drogi.

 

 

 

 

 

Tagged Under