• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

Quady są pojazdami, które mogą służyć do rekreacji, a także sprawdzają się doskonale jako narzędzie pracy.

 

 

Grzegorz, ratownik:Podczas mojej pracy bardzo często niezbędne było dotarcie w trudno dostępne rejony, czy to lasu, czy gór. Oczywiście można próbować znaleźć to miejsca z poziomu helikoptera, ale dużo bardziej praktycznym i tańszym rozwiązaniem jest przeszukanie obszaru za pomocą quada. Ratownictwo wykorzystuje przede wszystkim quady terenowe, które mają duża moc, są wytrzymałe oraz pozwalają na transport chorego. Do quada można podczepić nosze, ale jeżeli poszkodowany nie jest mocno ranny, to może jechać na quadzie z ratownikiem. Oczywiście każdy quad jest regularnie kontrolowany. Sprawdza się jego stan techniczny, po to, żeby uniknąć. awarii w czasie akcji ratunkowej. Dobry sklep z częściami znajdziemy na stronie atv-expert.com.pl/nowosci.html.”.

 

Jak widać quady w ratownictwie są bardzo cenione i często stosowane. Również w innych branżach pojazdy czterokołowe znajdują zwolenników.

 

Bartłomiej, strażnik graniczny: „Nie wyobrażam sobie przeszukiwania długiego pasa nadgranicznego pieszo lub za pomocą samochodu. Samochód nie wszędzie dotrze, a osoby nielegalnie przekraczające granicę najczęściej wybierają obszary zalesione, trudne technicznie. Quady w takich warunkach radzą sobie doskonale. Są wygodne w prowadzeniu, mają niezbędne oświetlenie. Oczywiście ich prowadzenie wymaga pewnej wprawy, szczególnie jeżeli chodzi o jazdę po górach, czy błotnistych trasach, ale można się tego nauczyć”. 

 

 

Tagged Under