• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

Transport różnych przedmiotów dotyczy nie tylko dużych firm, ale również osób prywatnych, które chcą w krótkim czasie przewieźć na przykład materiały budowlane, czy inne przedmioty. Pomocne w takiej sytuacji okazują się przyczepy samochodowe. Atrakcyjną ofertę przyczep znajdziemy pod adresem - pirat.lublin.pl/index.php/regulamin.

 

 

Przyczepy i naczepy

 

Jeżeli musimy przetransportować przedmioty o dużych gabarytach, które z różnych względów nie mieszczą się do samochodu, to konieczne jest dodatkowe wyposażenie jakim jest przyczepa samochodowa. W praktyce możemy się spotkać z dwoma rodzajami pojazdów.

Może to być przyczepa lub naczepa. Podstawowa różnica między nimi polega na sposobie łączenia z samochodem.

 

A. Naczepy nie posiadają przedniej osi, a część ciężaru przewożonego ładunku musi spoczywać na osi ciągnika.

B. Przyczepy natomiast są elementami niezależnymi, które łączone są z ciągnikiem za pomocą przeznaczonego do tego dyszla. Oczywiście inaczej się manewruje z naczepą, a inaczej z przyczepą, inny jest także proces załadunku, tych dwóch pojazdów drogowych.

 

          

 

Różne rodzaje przyczep

 

Przyczepu samochodowe mogą być dostępne w dużej ilości wersji. Chodzi przede wszystkim o to, aby jak najwygodniej dopasować dany pojazd do samochodu. Najbardziej podstawowa kwalifikacja rozróżnia przyczepy otwarte i zamknięte. Przyczepy otwarte zaopatrzone są dodatkowo w specjalne plandeki, którymi możemy osłonić ładunek. Mogą mieć one również szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak wysokie siatkowe burty.

 

Wśród przyczep otwartych wyróżnia się:

 

- model burtowe,

- modele przypominające skrzynki,

- przyczepy do przewozy ładunków specjalnych, na przykład drewna,

- kontenery,

- platformy i wywrotki.

 

 

 

Wśród przyczep zamkniętych możemy wyróżnić:

 

- furgon,

- chłodnię,

- izotermę,

- przyczepkę z plandeką,

- przyczepę- kontener.

 

Oczywiście producenci przyczep oferują produkty jak najbardziej dopasowane do potrzeb klientów. Dlatego możemy spotkać się także z przyczepami niskopodłogowymi, przyczepami do przewozu koni, szkła, zboża, czy samochodów.

 

 

Przyczepy montowane do samochodów osobowych

 

Przyczepy montowane do samochodów osobowych produkowane są najczęściej ze stali nierdzewnej i mają udźwig od czterystu kilo do około półtora tony. Możliwy jest zakup przyczep zarówno z burtami stalowymi, aluminiowymi, a także ze sklejki. Przyczepy bez buty stosuje się między innymi do przewozy quadów.

 

Dodatkowe akcesoria przyczep ułatwiające manewrowanie

 

Przyczepy zaopatrywane są w dodatkowe akcesoria, dzięki którym ich obsługa staje się dużo łatwiejsza. Przede wszystkim jest do dyszel strzałkowy, a także niezależne zawieszenie, dodatkowy hamulec, amortyzatory. Przyczepy muszą również posiadać oświetlenie zintegrowane z oświetleniem samochody.

 

 

 

 

Tagged Under