• Motoryzacja w biznesie
    Jak prowadzić biznes motoryzacyjny?

                                                                


                            

                       

 

 

Fotelik samochodowy jest obowiązkowy w sytuacji, gdy planujemy przewozić nasze dziecko. Wybierając foteliki pamiętajmy o ich dopasowaniu jeżeli chodzi o wagę i wzrost dziecka. Głowa malucha nie powinna wystawać poza obręb oparcia fotelika, ponieważ może to być niebezpieczne dla naszej pociechy.

 

 

Atesty

 

Podobnie jak na przykład samochody, tak również foteliki przechodzą testy zderzeniowe. Zajmuje się tym znana i ceniona na całym świecie organizacja.

 

I. Dzięki testom można ocenić, w jakim stopniu fotelik chroni dziecko podczas wypadku. Oprócz tego za bezpieczne modele fotelików uważa się te, które są ściśle dopasowane do naszego samochodu.

II. Pamiętajmy, że auta są różnej wielkości, fotelik powinien zostać umiejscowiony na kanapie, która pasuje do niego budową i kątem nachylenia. Szczególnie ważną sprawą jest fakt, że źle dopasowany fotelik nie tylko nie pomoże maluchowi w przypadki wypadku, ale może także stanowić dodatkowe zagrożenie. Fotelik z atestem znajdziemy na stronie -  www.sklep-tosia.eu/graco-nautilus_p2123.

 

Wybór fotelika samochodowego

 

Jeżeli mamy zamiar zdecydować się na foteli, to większość producentów dostarcza listy z których można odczytać, czy dany produkt jest kompatybilny z naszym modelem auta. Najczęściej w takiej sytuacji podawane jest także konkretne miejsce, w którym najlepiej jest umieścić fotelik. Oczywiście w trakcie zakupów możemy fotelik dopasowywać samodzielnie, ale musimy zdawać sobie sprawę, że nie zrobimy tego tak dobrze jak profesjonaliści.

 

 

Skuteczna ochrona

 

Właściwe zamontowanie fotelika, to nie wszystko. Fotelik powinien posiadać odpowiednie zabezpieczenie chroniące między innymi przed zderzeniami bocznymi. Wiele osób zastanawia się, czy nie skorzystać z produktów używanych. Pamiętajmy jednak nie niektóre foteliki posiadają ograniczoną trwałość, która wynosi około pięciu lat. Po upływie tej daty fotelik wprawdzie może być nadal użytkowany, ale może tracić swoje właściwości odpowiedzialne za właściwy poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Tagged Under